Kimetsu No Yaiba

5
Your Rating
Kimetsu No Yaiba 5 ( 1 )
2.5K
Yorumlar
Takip Et

Kimetsu no Yaiba” (Demon Slayer), aisho döneminde geçer ve Tanjiro Kamado adında genç bir çocuğun ailesi bir iblis tarafından saldırıya uğradığında başlar. Ailesinin bir kısmı bu saldırıda hayatını kaybederken, kız kardeşi Nezuko ise iblise dönüşmüştür.

Tanjiro, ailesinin trajik kaybının ardından, kız kardeşini normal bir insana geri döndürmek ve ailesinin intikamını almak için iblis avcısı olmaya karar verir. Eğitim alarak güçlenen Tanjiro, iblisleri avlama görevine soyunur ve iblis avcısı organizasyonu olan “Şövalye Cemiyeti”ne katılır.

Tanjiro’nun yanında, macerasına katılan diğer karakterler arasında Zenitsu Agatsuma ve Inosuke Hashibira gibi iblis avcıları bulunmaktadır. Tanjiro, Nezuko ve arkadaşları, güçlü iblislere karşı savaşarak insanlığı korumak için görev yaparlar. Hikaye boyunca, Tanjiro’nun iblisleri insanlara dönüştürme yeteneğini anlaması ve bu yeteneği kullanarak güçlü iblislerle mücadele etmesi konu edilir.
“Kimetsu no Yaiba”, sürükleyici bir hikaye, etkileyici karakter gelişimi ve çarpıcı çizimleriyle dikkat çeken bir manga olarak bilinir. Ayrıca, anime adaptasyonu da büyük bir popülerlik kazanmıştır.

 

Tür(ler)
Etiket(ler)