Blue Lock

5
Your Rating
Blue Lock 5 ( 2 )
1.5K
Yorumlar
1 Users bookmarked This

Japonya Milli Futbol Takımı, yıllardır Dünya Kupası’nı kazanmak için çaba göstermesine rağmen istediği başarıyı elde edememektedir. Bu sorunun üstesinden gelmek amacıyla ünlü futbol antrenörü Jinpachi Ego, yenilikçi bir proje olan Blue Lock’u başlatır. Blue Lock Projesi, yetenekli genç futbolcular arasında en iyi forveti belirlemeyi hedefler.

Proje kapsamında, 300 lise öğrencisi Blue Lock adı verilen özel bir tesise kabul edilir. Burada futbolcular, birbirleriyle rekabet ederken aynı zamanda birçok zorlu test ve maçla karşı karşıya gelirler. Hikayenin odak noktası olan ana karakter Isagi Yoichi, başlangıçta zayıf bir forvet olarak bilinse de, zekası ve takım oyunu becerisi sayesinde Blue Lock’ta dikkat çeker.

Isagi’nin yanı sıra, projede yer alan diğer önemli karakterler arasında, Egoist bir futbolcu olan Rin Itoshi, olağanüstü yeteneklere sahip Meguru Bachira ve inanılmaz hızıyla tanınan Chigiri Hyoma gibi isimler bulunur.

Blue Lock Projesi, futbolcuların rekabetçi ruhunu ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için elemelerle dolu bir süreç sunar. Ancak hikayenin sonu henüz bilinmemektedir. Okuyucular, Blue Lock projesinin galibi kim olacak ve Japonya Milli Futbol Takımı’nın Dünya Kupası’nı kazanıp kazanamayacağına dair merakla beklemektedirler.

Tür(ler)
Etiket(ler)