Black Clover

5
Your Rating
Black Clover 5 ( 2 )
228
Yorumlar
Takip Et

Sihirle dolu bir dünyada, aşırı gürültücü ve enerjik bir yetim olan Asta hiçbir şeye sahip değildir. Buna rağmen, Clover Krallığı’ndaki en güçlü büyücüye verilen bir unvan olan Büyücü Kral olmayı hayal etmektedir. Aynı arzuya sahip olan Asta’nın çocukluk arkadaşı ve rakibi Yuno, güçlü rüzgâr büyüsünü kontrol etme yeteneğiyle kutsanmıştır. Aralarındaki bu ezici farka rağmen, bir şekilde sihirli yeteneklerini uyandırmayı ve Yuno’ya yetişmeyi uman Asta, her gün durmaksızın vücudunu eğitmektedir.

Clover Krallığı’nda, bir kişi 15 yaşına geldiğinde, kullanıcısının sihrini tam kapasitesiyle kullanmasını sağlayan bir eşya olan Grimoire’larını alma zamanı gelir. Törende Yuno, kullanıcısının olağanüstü gücünü gösteren efsanevi dört yapraklı yoncaya sahip bir Grimoire alırken, Asta anlamsız bir şekilde kendi Grimoire’ını beklemektedir. Kendini kederli hisseden ancak pes etmek istemeyen Asta, Yuno’nun özel Grimoire’ını çalmaya çalışan bir büyücü tarafından yakalandığını görür. Yuno’yu esir alan kişi tarafından tamamen etkisiz hale getirilmesine rağmen, Asta’nın savaşmaya devam etme isteği onu kendi Grimoire’u ile ödüllendirir – duyulmamış siyah beş yapraklı yoncalı bir Grimoire.

Black Clover, VIZ Media’nın Weekly Shonen Jump serisinin bir parçası olarak İngilizce simulpub olarak yayınlanmaktadır. Yayıncı, seriyi 7 Haziran 2016’dan bu yana Shonen Jump markası altında fiziksel olarak yayınlamaktadır.

Tür(ler)
Etiket(ler)